fbpx

Zapisz się na wyprawę kobiecą

NAJNOWSZE WPISY

Chora, Folegandros
Grecja

Folegandros, nieodkryty raj na Cykladach

Wyobraźcie sobie krystalicznie czystą wodę morza Egejskiego, kilometry szlaków wędrownych pośród wzgórz porośniętych dzikim tymiankiem, wioskę na klifie z domkami przypominającymi porozrzucane kostki lodu. Na dole w porcie majaczy prom który właśnie przypłynął, tylko nieliczni wysiadają u brzegu Folegandros, dla reszty to tylko przystanek w drodze na turystyczne sąsiednie Santorini.

CZYTAJ WIĘCEJ
kamieniste plaże
Europa

Rodos czyli Polaków ulubiona i .. najbardziej znienawidzona wyspa grecka

To nie jest clickbaitowy tytuł lecz najprawdziwsza prawda, wszak nie na darmo krążą żarty o wakacjach na RODOS. Polska wraz z Niemcami i Wielką Brytanią w mijającym sezonie turystycznym stanowiła grupę trzech narodowości które najchętniej wybierały wyspę na kierunek urlopowy. Tylko w lipcu przyleciało ponad 17 tysięcy naszych rodaków by odpoczywać na plażach i w kurortach Rodos. Czy mnie ta popularność dziwi? Absolutnie nie!

CZYTAJ WIĘCEJ
Grecja

Jak zwiedzam Cyklady

Cyklady są jak dobra przekąska, wciągają na maxa! Gdy w tamtym roku postanowiłam dość rezolutnie udać się do krainy białych domków, krystalicznie czystego morza i pustynnych szczytów nie wiedziałam za bardzo w co się pakuję, że stanie się to podróżniczym wciagaczem i zaginaczem czasoprzestrzeni. Do tej pory zwiedziłam Santorini, Naxos, Paros, Milos, Ios, Folegandros, Poliegos, Kimolos i Antiparos. Zapraszam Was tego w jaki sposób organizuje sobie wyjazdy i czas na poszczególnych wyspach, bo wyłonił się z tego już jakiś wzorzec i może przyda się wam coś z mojego doświadczenia.

CZYTAJ WIĘCEJ